Най добър млад автомоньор и водач на МПС - PGTE ''Henry Ford''

Отиване към съдържанието

Главно меню:

HIDE > Новини

  На 26 и 27.02.2013 г. се проведе училищното състезание "Най-добър млад автомонтьор и водач на МПС". Съревнованието се проведе в два етапа:

1 етап

            - теория  на  специалността.  Учениците  решаваха  онлайн  теоретичен  тест,  в  който  се  включваха въпроси от предметите по професионална подготовка;

            - решаване на листовки (тест по БДП).

2 етап

    2.1  Изпълнение на практически задачи за състезанието "Най-добър млад автомонтьор", на няколко работни поста.
            - регулиране на фарове;
            - определяне състава на отработените газове и регулиране на гориво-въздушната смес в карбуратора;
            - баланс на колела;
            - измерване на крайно налягане в цилиндрите;
            - центровка на електромеханична запалителна система и стартиране на ДВГ;
            - реглаж на преден мост;
            - регулиране на горивовпръскване;
            - оценяване състоянието на шийките на колянов вал.

    2.2   Майсторско управление на МПС по определено трасе.

  В училищното състезание взеха участие 14 отбора. Съревнованието се проведе на територията на училището, в лабораторния корпус, на двора, а тестовете  -  в компютърните кабинети и заседателната зала.
  До последния момент състезанието бе изключително оспорвано!



Победителите в училищното състезание "Най-добър млад автомонтьор" са:


Отборно класиране

                                                 1 място - 12а (втори отбор)
                                                 2 място - 12а (първи отбор)
                                                 3 място - 12б


Индивидуално класиране

                                                 1 място - Любомир Любомиров 12г
                                                 2 място - Никола Радоев 12б
                                                 3 място - Георги Георгиев 12а (втори отбор)


Индивидуално класиране "Най-добър млад водач на МПС"

                                                 1 място - Илия Рошков 12в
                                                 2 място - Димитър Димитров 12з
                                                 3 място - Георги Иванов 12г

 
Назад към съдържанието | Назад към главното меню